środa, 22 sierpnia 2018

Chcesz schudnąć - musisz uzbroić się w cierpliwość

fot.Marzena Wielgosz

Ciało nie zmienia się od razu, jak od dotknięcia czarodziejskiej różdżki, no chyba że zdecydujesz się na wizytę u chirurga plastycznego. Proces tycia i chudnięcia to w pewnym sensie przyzwyczajenie organizmu do określonego odżywiania i trybu aktywności fizycznej. To musi potrwać, bo organizm bywa uparty i nie chce na początku odpuścić. Z całej siły trzyma rezerwy tłuszczu na zapas i nie ma ochoty tych rezerw oddać. 
Odchudzanie wymaga czasu.

Jak go oszukać?
Możemy posunąć się do małego oszustwa, podsuwać organizmowi częste posiłki i niskim indeksie glikemicznym. W sieci znajdziesz mnóstwo Fit przepisów i wskazówek. Odchudzanie powinno być zmianą trybu odżywiania, a nie głodzeniem. Jeśli zdaży się, że zjesz za dużo nie przejmuj się, daj już spokój z tymi kaloriami! Po prostu kolejnego dnia zjesz mniej, nasz organizm na szczęście nie rozróżnia kiedy kończy a zaczyna się kolejna doba.

Musisz to polubić
Twoja droga do właściwego sposobu odżywiania może być długa i kręta. Ale warto szukać tej właściwej diety, którą polubisz. Przygotuj się na wzloty i upadki. To normalne. Pozwól też sobie od czasu do czasu na chill, nie odmawiaj sobie kawałka pizzy na spotkaniu w gronie przyjaciół, czy wspólnego wypadu do kawiarni z mężem. Zachowaj umiar, ścisły rygor nigdy nikomu nie wyszedł na dobre. Ważne, aby przede wszystkim czuć się szczęśliwym w swoim ciele.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie porównuj się

Czy istnieje coś takiego jak figura idealna? Stereotyp, który powoduje w nas zachwyt lub lekkie uczucie zazdrości.  Każdy jest inny, wi...