poniedziałek, 20 maja 2019

Każdy kiedyś zaczynał!


Chciałabyś zacząć ćwiczyć, zapisujesz się do klubu, przychodzisz na siłownię i....

Czy kiedy przyszłaś tu po raz pierwszy, drugi, trzeci, a może nawet jeszcze teraz nie poczułaś dozy niepewności? Bo tyle różnych maszyn, dobrze zbudowanych mężczyzn i super zgrabnych kobiet. Między nimi trenerzy personalni - czujnie wyłapujący swoim trenerskim okiem każdy błędny ruch nogi, ręki, każde słabsze spięcie mięśnia lub co gorsze - każdą fałdkę na naszym ciele. 

Ściskasz więc w ręku tą butelkę z wodą i zadajesz sobie pytanie - „co ja tutaj robię”. Siadasz zachowawczo na rower stacjonarny, który znasz, który jest bezpieczny, na którym nikt Cię nie zauważy. I pedałujesz 40 minut na rowerze. Poćwiczyłabyś na tych wszystkich maszynach, ale nie wiesz jak, a zapytać głupio, bo jeszcze ktoś pomyśli, że ty taka nieogarnięta, początkująca. Zresztą tam sami faceci więc głupio tak Tobie - słabej kobiecie wziąć do rąk tą sztangę.

 Posłuchaj, mam dla Ciebie wiadomość - każdy tak się kiedyś czuł na siłowni. Każdy miał obawy, że coś mu nie wyjdzie, że wszyscy patrzą. I na obawach się skończyło. Bo nawet jeśli tak się stanie, jeśli coś pójdzie źle to co będzie? Czy cała siłownia wybuchnie śmiechem? Staniesz się głównym tematem do klubowych żartów? Nie, bo tutaj każdy jest zajęty sobą, każdy przychodzi tu, aby wykonać trening i tyle. Ludziom pot cieknie po czołach i nie mają siły patrzeć na innych. A jeśli tak nie jest, jeśli ktoś przychodzi, aby interesować się potknięciami innych - to jest to osobnik, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu dla siebie. 

Nie ważne który raz jesteś na siłowni, zawsze masz prawo pytać, nie wiedzieć, podnosić najmniejsze obciążenia zamiast robić rekordy, a inni uczestnicy klubu - uśmiechaj się do nich, to tacy sami ludzie jak Ty, też kiedyś zaczynali. 
Nie bój się zrobić zdjęcie jeśli masz na to ochotę. 80 procent ludzi na siłowni robi sobie selfika, to normalne - masz efekty, jesteś dumny ze swojej pracy - masz pełne prawo uwiecznić to na zdjęciu, uśmiechnąć się do lustra i cyknąć fotę. I nie ma w tym nic złego. A zazdrośnicy i bufony niech mają pożywkę do swojego jadu, niech się nim udławią. My robimy swoje. 
Dziewczyny, bądźcie pewne siebie. Naprawdę wystarczy się przemóc, czerp maksimum ze wszystkiego co robisz ! Bez względu na jakim etapie jesteś.
 Masz w sobie supermoce kochana :) Girl Power :))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie porównuj się

Czy istnieje coś takiego jak figura idealna? Stereotyp, który powoduje w nas zachwyt lub lekkie uczucie zazdrości.  Każdy jest inny, wi...