piątek, 10 maja 2019

Spalacze tłuszczu – tak czy nie?

  Niekiedy chcemy, aby efekty naszych treningów i trzymania diety przyszły szybciej i były bardziej spektakularne. Wówczas zaczynamy zastanawiać się czy może warto czymś się wspomóc. I tak trafiamy na spalacze tłuszczu.
Ogólnie spalacze możemy podzielić na kila kategorii. Poniżej przedstawiam kilka z nich:

 Termogeniki

Ich celem jest podwyższenie temperatury ciała za pomocą ziół, przypraw czy substancji chemicznych. Dzięki temu przyspieszamy metabolizm i w efekcie chudniemy. Jednym z takich termogeników jest ECA czyli związek składający się z efedryny, kofeiny i aspiryny. Brzmi poważnie i wręcz zabawnie biorąc pod uwagę, że kulturyści stosują często ten środek, aby wspomóc pocenie się podczas treningu.

 Blokery węglowodanów

 Suplementy te mają na celu utrudnić trawienie węglowodanów złożonych. Przez to działanie węglowodany nie mogą się rozłożyć i w efekcie nie odłożą się w ciele w postaci tkanki tłuszczowej. Blokery tłuszczu To substancje wchodzące w reakcję z komórkami tłuszczu. Wchłaniają z pokarmu tłuszcz zanim organizm zdąży go wchłonąć. W efekcie chudniemy.

 Blokery apetytu

 Powodują utratę łaknienia, przestaje nam się chcieć jeść. Dzięki temu przyjmujemy mniej kalorii i możemy schudnąć.

 Czy warto?

 Zdecydowanie nie warto. Niektóre efekty działania spalaczy już nawet nie są śmieszne, są wręcz poważne, bo mogą spowodować poważne uszczerbki na zdrowiu. Żaden lek nie jest obojętny dla naszego układu pokarmowego. Jeśli chcesz rozwalić sobie wątrobę i żołądek – śmiało sięgaj po spalacze. Jaki jest sens zażywania leku powodującego wzrost temperatury, czyż tego samego nie powoduje dobry trening cardio? Czy naprawdę musimy truć się aspiryną? To samo dotyczy innych brokerów. Chcesz schudnąć, zbudować mięśnie – jedz zdrowo i trenuj zamiast blokować wchłanianie węglowodanów czy tłuszczy, które są nam przecież potrzebne. Nie można żyć samym białkiem i wodą. Zdrowa, racjonalna dieta i treningi - to jedyna rozsądna droga do celu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie porównuj się

Czy istnieje coś takiego jak figura idealna? Stereotyp, który powoduje w nas zachwyt lub lekkie uczucie zazdrości.  Każdy jest inny, wi...