sobota, 13 lipca 2019

Czy tylko fajne ciało?

Fot. Legginsy 2 Skin
Każdy kiedyś zaczynał. 
Najczęściej powodem rozpoczęcia fitnessowego stylu życia była chęć posiadania fajnej, sportowej sylwetki. Schudnąć, wyrzeźbić ciało, poprawić ujędrnienie, podnieść pośladki, biust. Sto różnych powodów, dla których rozpoczynacie treningi.
Jakie korzyści oprócz pięknej figury daje nam regularny trening?

Lepsze zdrowie
Trening to nieoceniony sposób na dobre zdrowie. Wysiłek fizyczny sprawia, że mamy lepiej dotleniony mózg oraz lepsze krążenie. Narządy są lepiej ukrwione, serce lepiej pracuje. Stajemy się zdrowsi i bardziej wydolni. Do tego trening likwiduje napięcia, stresy. Porządny trening pozwala wyrzucić z siebie nagromadzoną złość dzięki czemu nasza psychika jest w lepszym stanie. A my jesteśmy spokojniejsi, mniej zestresowani. 
Według lekarzy regularna aktywność wpływa na dobrą kondycję stawów. Trening zmienia ciśnienie płynu stawowego oraz jego przemieszczanie się w obrębie całej struktury co w rezultacie powoduje lepsze odżywienie stawów. Chcesz być sprawny na stare lata - trenuj już dziś. Zapomnisz wówczas o bólach, problemach z poruszaniem się i częstych wizytach u lekarza. 

Fot. Legginsy 2 Skin
Uśmiech na twarzy
Każdy trening powyżej 30 minut powoduje zwiększoną produkcję endorfin czyli hormonu dającego poczucie szczęścia. To taki naturalny narkotyk poprawiający nastrój i znoszący odczucia bólowe. Działają na te same receptory w mózgu co morfina. To dlatego po treningu jest nam cudownie, problemy stają się mniejsze, a my jesteśmy uśmiechnięci od ucha do ucha. Jesteśmy jak na „haju” i to całkowicie naturalnie. 

Fot. Legginsy 2 Skin

Eliksir młodości
Treningi poprawiają krążenie i dotleniają ciało, a to oznacza, że więcej życiodajnego tlenu trafia do komórek, także do komórek naszej skóry. To taki kosmetyk działający od środka.
Każdy rodzaj aktywności fizycznej - sprawia, że się pocimy. Dzięki temu pozbywamy się szkodliwych dla skóry toksyn, a także pewnej części wolnych rodników, przyspieszających starzenie się skóry. Dlatego dzięki regularnym treningom mamy mniej zmarszczek, a nasza skóra wygląda świeżo.


Kondycja 
Treningi sprawiają, że to co dla innych jest męczące, Ty pokonujesz z palcem w nosie. Podbiec do autobusu, wejść na dziesiąte piętro czy odkręcić słoik z ogórkami - dla Ciebie to żaden problem. Jesteś po prostu Strong woman. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie porównuj się

Czy istnieje coś takiego jak figura idealna? Stereotyp, który powoduje w nas zachwyt lub lekkie uczucie zazdrości.  Każdy jest inny, wi...