wtorek, 16 lipca 2019

Nie ma sorry

fot. koszulka 2 Skin

Ile razy chciałaś zacząć trenować? Od jutra? Od przyszłego tygodnia? Zawsze było „od”.  Potem słowo „od” przechodziło w bliżej nieokreślony czas i tak dni płynęły, a Ty nadal siedziałaś na kanapie, oglądając serial na Netfixie, zajadając Oreo z chipsami i od czasu do czasu wściekając się na wagę, że „suka” znów pokazuje za dużo.

Czego nam brakuje, aby wstać i zrobić trening? 
Nikt nie jest w stanie mnie przekonać, że czasu. Znam mnóstwo kobiet, które mają po kilkoro dzieci, obowiązki, pracę i znajdują czas na trening. 
Osobiście nie mam małego dziecka, ale też pracuję, mam dom, wykonuję tysiące obowiązków i mimo to ćwiczę i to pięć razy w tygodniu.
Wracam codziennie do domu najczęściej około 20.00 i nie narzekam, nie wyobrażam sobie nie iść do klubu i nie zrobić mojego treningu. Jest to część mojego życia, lekarstwo na moje stresy i ogromna pasja. Styl życia jednym słowem.
Tak, wiem – część osób napisze zaraz, że zdrowie. Chore kolana, ból pleców i sto różnych dolegliwości. Nie wierzę, że nawet najbardziej chory człowiek nie znajdzie aktywności dla siebie. 
Choćby to miała być joga, rozciąganie czy spacer w parku.  A organizm podziękuje Wam w przyszłości – będziecie zdrowsi i bardziej odporni na choroby. Nikt z nas nie chce być niedołężnym staruszkiem. 
I gwarantuję Wam, że można zaczarować czas, być sprawnym i wyglądać młodo nawet w podeszłym wieku. Trzeba tylko chcieć. Tylko i aż.
fot. legginsy 2 Skin
Masz pracę. Spędzasz w niej większość czasu w ciągu dnia. Obowiązki, zadania, stresy – czy są dla Ciebie przeszkodą? Nie wierzę. 
Wy wszystkie rekiny biznesu, tygrysy, lwy i niedźwiedzie skoncentrowani na osiągnięciu sukcesu, na tym, aby być najlepszym, najbardziej wydajnym w swojej pracy.
Czy myśleliście nad tym jak bardzo destrukcyjnie codzienna presja i stres wpływa na Wasze życie? 
Jak obciążony jest Wasz układ nerwowy, serce, stawy od siedzenia przed komputerem? 
Zdecydowanie trening powinien być wpisany w Wasz grafik zadań jeśli chcecie cieszyć się zdrowiem i sprawnością i dalej pracować na Wasz sukces zawodowy.
Ja też mam pracę, setki projektów, pomysłów, które realizuję. Trening to dla mnie inspiracja. To niesamowite, ale większość moich decyzji biznesowych, planów podejmuję po treningu, kiedy moje endorfiny buzują, kiedy mój mózg jest dotleniony, a ja mam kosmiczną energię do dalszej pracy.
Nie ma sorry. Wstajemy i działamy. Nie jutro, ani od poniedziałku. Dziś. Wstań, zapisz się do klubu fitness lub włącz trening w Internecie. 
Zacznij teraz.
Jeśli potrzebujesz wsparcia, porady i motywacji zaglądaj na naszą stronę i dołącz do naszej grupy Fit Wyzwania gdzie energia wręcz materializuje się i dzieli na wszystkich grupowiczów. Nie jesteś sam, jest nas więcej – jeśli potrzebujesz wsparcia pisz do nas śmiało.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie porównuj się

Czy istnieje coś takiego jak figura idealna? Stereotyp, który powoduje w nas zachwyt lub lekkie uczucie zazdrości.  Każdy jest inny, wi...